A Teheránban zajló GP-verseny negyedik fordulójában az orosz Natalija Pogonyina harmadik győzelmét aratta, sötéttel nyert a grúz Nino Bacsiasvili ellen. A grúz Nana Dzagnidze követi félpontos hátránnyal, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovát kényszerítette feladásra. A kínai Zhao Xue és az orosz Valentyina Gunyina világossal játszva győzött, az ukrán Natalija Zsukova első, a svéd Pia Cramling harmadik vereségét szenvedte el. Döntetlennel zárult az indiai házirangadó, Humpy Koneru és Dronavalli Harika játszmája. Negyedszer remizett az iráni Sarasadat Khademalsharieh. A hétfői pihenőnap után kedden folytatódik a pontvadászat.

R4-17

A viadal negyedik játéknapján négy játszmában is döntés született, a világossal és sötéttel játszók párharca 2-2-vel ért véget. Az orosz Natalija Pogonyina harmadik győzelmét könyvelhette el. A grúz Nino Bacsiasvilivel vívott csatájában a taktikai lehetőségeit jól kihasználta, a középen rekedt világos király mattot kapott.

25

Rangadót nyert a grúz Nana Dzagnidze. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova taktikai csapást nézett el, a c vonalon létrejött kötés miatt anyagi hátrányba került. A végjátékot Dzagnidze némi bizonytalankodás után megnyerte.

R4-18

Az időzavar okozta az ukrán Natalija Zsukova vesztét, a tornát vereséggel kezdő kínai Zhao Xue már holtversenyben harmadik.

R4-19

Az orosz Valentyina Gunyina a különböző színű futók ellenére érvényesíteni tudta gyalogelőnyét a svéd Pia Cramlinggal szemben. Gunyina a vb-n a legjobb 16 között kikapott a viadal doyenjétől. A vb bronzérmese az iráni fővárosban harmadszor szenvedett vereséget.

Döntetlennel zárult az indiai házirangadó, Humpy Koneru és Dronavalli Harika királyindiai védelmű partija érdekes küzdelmet hozott.

Az iráni Sarasadat Khademalsharieh negyedik értékes döntetlenét érte el. A GP-sorozat első versenyén Monacóban három remivel rajtolt, de nyolcas vesztőszériával zárta szereplését. A kínai Ju Wenjun elleni fél ponttal száműzte a rossz emléket!

A 4. forduló eredményei:
Nino Bacsiasvili (grúz, 2485) – Natalija Pogonyina (orosz, 2454) 0 – 1 (Vezércsel, 31)
Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2403) – Ju Wenjun (kínai, 2558) döntetlen (Bogoindiai védelem, 34)
Valentyina Gunyina (orosz, 2496) – Pia Cramling (svéd, 2521) 1 – 0 (Tarrasch védelem, 89)
Humpy Koneru (indiai, 2583) – Dronavalli Harika (indiai, 2511) döntetlen (Királyindiai védelem, 33)
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2509) – Nana Dzagnidze (grúz, 2529) 0 – 1 (Angol megnyitás, 50)
Zhao Xue (kínai, 2506) – Natalija Zsukova (ukrán, 2484) 1 – 0 (Angol megnyitás, 43)